„Všetko v živote je vibrácia
- Albert Einstein

Kto som ?

          Dovoľte mi, aby som sa vám predstavil.
                   Som Juraj Tkáč a venujem sa výrobe hudobno-ladených zvonkohier a špeciálne ladených hudobných nástrojov.

Mojím hlavným cieľom je dokonale spojiť dekoráciu so zvukom, ktorej výsledkom bude váš luxusný bytový alebo záhradný doplnok. Venujem sa v prvom rade výrobe veterných zvonkohier, teda aj výnimočnému druhu hudobného darčeka. Vy sami máte možnosť vytvoriť si jedinečný dizajnový dekoračný doplnok, vďaka kombinácií širokého spektra farieb a tvarov dreva, ako aj prostredníctvom rôznorodej ponuky samotného ladenia a výberu tónov. Zvonkohra sa v dnešnej dobe stáva čoraz obľúbenejším darčekom. Obdarovať ňou môžete svojich blízkych, ako aj známych pri príležitosti narodenín,  životných jubileí, ale aj ako pozornosť pri kolaudácií nového domu či bytu.
 
            Harmonické spojenie darčeku doplnené zvukovým zážitkom sa pre mňa osobne stalo výzvou, a preto ma výroba zvonkohier inšpirovala k tomuto nezvyčajnému koníčku.


Tejto práci sa na Slovensku venujem už od roku 2003. Svoje prvé skúsenosti s výrobou som získaval v Nemecku ešte dva roky pred tým, ako som sa dal na vlastnú cestu. Neďaleko Bavorského mesta Mníchov som stretol úžasného človeka menom Wolfgang  Deinert. Jeho prácu si môžete pozrieť aj na stránke www.wolfklang.de . Bol to práve on, ktorý ma pred pár rokmi požiadal iba o krátku spoluprácu. No nakoniec som strávil dva roky po jeho boku a so spolupracovníka sa stal dlhoročný rodinný priateľ, ktorý mi odovzdal množstvo skúsenosti. Pri výrobe produktov so špeciálnym ladením sa s ním môžem aj dodnes poradiť a spoločne nájdeme tú najlepšiu variantu.
Ja sám som vyštudoval v Čadci Hotelovú Akadémiu  v rokoch 1993 – 1997. Povinná vojenská služba ma ešte zastihla v rokoch 1997 - 1998.  Pochádzam zo severu Slovenska, z Kysúc a bývam v dedinke Raková. V živote som si vyskúšal mnoho prác. Bol som čašníkom v čechách aj v nemecku, prevádzkarom, dispečérom na teplárňach, pracoval som tri roky v Írsku ako pomocník kuchára a vyskúšal som tam aj stavbárske remeslo. Ale žiadna práca ma neuspokojovala natoľko, aby som sa v nej našiel.
                           Vždy som túžil niečo vytvárať. Niečo vlastné, kreatívne. Teraz už poznám ten úžasný pocit, keď svojimi vlastnými rukami vytvorím niečo, čo prináša druhému človeku radosť.
Použitie

Použitie

Zvonkohra v našich končinách sa predovšetkým používa ako záhradný, či bytový doplnok. V tradičnom čínskom umení Feng Shui sa používa ako silný ochranný a aktivačný prostriedok na “rozospievanie“ životodarnej energie čchi. Taktiež sa používa v joge a na relaxáciu. Zvonkohra zachytáva prírodné zvuky vetra a preto pôsobí ako zvuková terapia pri zlepšení schopnosti sa sústrediť, tlmí následky stresu a pomáha pri rôznych chorobách. Stáva sa čoraz…
Umiestnenie

Umiestnenie

Zvonkohra je dominantná dekorácia. Odporúčam ju preto umiestniť vo vstupnej hale alebo v spoločenskej miestnosti, kde svojou výnimočnosťou neujde žiadnemu pohľadu. Na upútanie pozornosti v exteriéry vášho domu, či bytu je ideálny balkón alebo terasa. Pre oživenie záhrady najlepšie vynikne vo vašom altánku alebo na strome v blízkosti domu. Ak ste priaznivcom pravidiel umenia Feng Shui odporúčam umiestniť zvonkohru na západnú, poprípade…
Výroba a materiál

Výroba a materiál

Mojou prioritou je spokojnosť zákazníkov, preto pri svojej práci využívam výhradne prvotriedne materiály od kvalitných výrobcov s dlhoročnou tradíciou.

Drevo

Základný stavebný kameň každého môjho produktu je kvalitné drevo. Výhradne používam tvrdé drevo. Zo Slovenska je to buk, dub a jaseň. Z exotických prevažne afrických drevín to je palisander, ovankgol, teak, wenge, iroko a iné. Drevo následne ošetrujem kvalitným voskom, alebo…